KYOCERA AVX TAJW155M050RNJ
Part No.:
TAJW155M050RNJ
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 50V 2312
Shipping
TAJW155M050RNJ Information
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)