KYOCERA AVX TAJR225M004RNJ
Part No.:
TAJR225M004RNJ
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 4V 0805
Shipping
TAJR225M004RNJ Information
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
25Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)