KYOCERA AVX TAJP156K006TNJ
Part No.:
TAJP156K006TNJ
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 15UF 10% 6.3V 0805
Shipping
TAJP156K006TNJ Information
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)