KYOCERA AVX TAJE686M020RNJ
Part No.:
TAJE686M020RNJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 68UF 20% 20V 2917
Shipping
TAJE686M020RNJ Information
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)