KYOCERA AVX TAJE337M010SNJ
Part No.:
TAJE337M010SNJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 20% 10V 2917
Shipping
TAJE337M010SNJ Information
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)