KYOCERA AVX TAJE157K020SNJ
Part No.:
TAJE157K020SNJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 150UF 10% 20V 2917
Shipping
TAJE157K020SNJ Information
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
300mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)