KYOCERA AVX TAJD687K002RNJ
Part No.:
TAJD687K002RNJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 680UF 10% 2.5V 2917
Shipping
TAJD687K002RNJ Information
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)