KYOCERA AVX TAJC226K016SBP
Part No.:
TAJC226K016SBP
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 10% 16V 2312
Shipping
TAJC226K016SBP Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.102" (2.60mm)