KYOCERA AVX TACU475M004RTA
Part No.:
TACU475M004RTA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 4V 0805
Shipping
TACU475M004RTA Information
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)