KYOCERA AVX TACU225M010RTA
Part No.:
TACU225M010RTA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 10V 0805
Shipping
TACU225M010RTA Information
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)