KYOCERA AVX TACR685M010RTA
Part No.:
TACR685M010RTA
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 10V 0805
Shipping
TACR685M010RTA Information
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)