KYOCERA AVX TACR107M003RTA
Part No.:
TACR107M003RTA
Description:
CAP TANT 100UF 20% 3V 0805
Shipping
TACR107M003RTA Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)