KYOCERA AVX TACL685M003X
Part No.:
TACL685M003X
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 3V 0603
Shipping
TACL685M003X Information
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
7.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)