KYOCERA AVX TACL685K002X
Part No.:
TACL685K002X
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 2V 0603
Shipping
TACL685K002X Information
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
7.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)