KYOCERA AVX TACL475M010ATA
Part No.:
TACL475M010ATA
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 0603
Shipping
TACL475M010ATA Information
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)