KYOCERA AVX TACL225M016XTX
Part No.:
TACL225M016XTX
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 16V 0603
Shipping
TACL225M016XTX Information
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
7.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)