KYOCERA AVX TACL155K010XTA
Part No.:
TACL155K010XTA
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 10V 0603
Shipping
TACL155K010XTA Information
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
7.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)