KYOCERA AVX TACL106M003XTA
Part No.:
TACL106M003XTA
Description:
CAP TANT 10UF 20% 3V 0603
Shipping
TACL106M003XTA Information
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
7.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)