KYOCERA AVX TACK335K002QTA
Part No.:
TACK335K002QTA
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 2V 0402
Shipping
TACK335K002QTA Information
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
15Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)