KYOCERA AVX TACK154K010QTA
Part No.:
TACK154K010QTA
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
CAP TANT 0.15UF 10% 10V 0402
Shipping
TACK154K010QTA Information
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
40Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)