Amphenol Anytek TA0441630000G
Part No.:
TA0441630000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 4P SIDE ENT 5.08MM PCB
Shipping
TA0441630000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
TA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
4
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V