American Electrical Inc. T-332-381M3
Part No.:
T-332-381M3
Manufacturer:
American Electrical Inc.
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 3P SIDE ENT 3.81MM PCB
Shipping
T-332-381M3 Information
Manufacturer:
American Electrical Inc.
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
8 A
Voltage:
300 V