American Electrical Inc. T-312-762M2
Part No.:
T-312-762M2
Description:
TERM BLK 2P SIDE ENT 7.62MM PCB
Shipping
T-312-762M2 Information
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Current:
16 A
Voltage:
300 V