American Electrical Inc. T-312-508M3
Part No.:
T-312-508M3
Description:
TERM BLK 3P SIDE ENT 5.08MM PCB
Shipping
T-312-508M3 Information
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current:
16 A
Voltage:
300 V