American Electrical Inc. T-312-500M3
Part No.:
T-312-500M3
Description:
TERM BLK 3POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Shipping
T-312-500M3 Information
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current:
16 A
Voltage:
300 V