Amphenol Anytek T30404530000G
Part No.:
T30404530000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 4POS TOP ENTRY 5MM PCB
Shipping
T30404530000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
T3
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
4
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
8 A
Voltage:
300 V