Amphenol Anytek T20201500000G
Part No.:
T20201500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLOCK 2POS 35DEG 5MM PCB
Shipping
T20201500000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
T2
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
35° (145°) Angle with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V