ST0280A3WY-RSLW-F.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ST0280A3WY-RSLW-F |
| Manufacturer | Santek |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Display Type | TFT - Color |
| Display Mode | Transmissive |
| Touchscreen | Resistive |
| Diagonal Screen Size | 2.8" (71.12mm) |
| Viewing Area | 43.20mm W x 57.60mm H |
| Backlight | LED - White |
| Dot Pixels | 240 x 320 |
| Interface | 8/16-Bit |
| Controller Type | ST7789V |
| Graphics Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Background Color | - |
The following parts include "ST0280A3WY-RSLW-F" in Silicon Labs ST0280A3WY-RSLW-F.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.