SSC3-200A.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SSC3-200A |
| Manufacturer | InPower LLC |
| Series | SSC3 |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | DC |
| Load Current | 200 A |
| Voltage - Input | 12VDC |
| Voltage - Load | 0 ~ 12V |
| Termination Style | Screw Terminal |
The following parts include "SSC3-200A" in Silicon Labs SSC3-200A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.