YAGEO SQP500JB-22K
Part No.:
SQP500JB-22K
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 22K OHM 5% 5W AXIAL
Shipping
SQP500JB-22K Information
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SQP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
22 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Composition:
Cement
Features:
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.374" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (9.50mm x 9.00mm x 22.00mm)