YAGEO SQM500JB-22R
Part No.:
SQM500JB-22R
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Description:
RES 22 OHM 5% 5W RADIAL
Shipping
SQM500JB-22R Information
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SQM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Composition:
Ceramic
Features:
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
1.043" (26.50mm)