SN74CBTLV3257PWR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | SN74CBTLV3257PWR |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | 74CBTLV |
| Package/Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 4 x 1:2 |
| Independent Circuits | 4 |
| Current - Output High, Low | - |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
The following parts include "SN74CBTLV3257PWR" in Silicon Labs SN74CBTLV3257PWR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.