SN65LVDS93ADGGR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SN65LVDS93ADGGR |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package/Case | 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Function | Serializer |
| Data Rate | 3.78Gbps |
| Input Type | LVTTL |
| Output Type | LVDS |
| Number of Inputs | 28 |
| Number of Outputs | 4 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 56-TSSOP |
The following parts include "SN65LVDS93ADGGR" in Silicon Labs SN65LVDS93ADGGR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.