SMV1050A-LF.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | SMV1050A-LF |
| Manufacturer | Z-Communications, Inc. |
| Series | V |
| Package/Case | - |
| Packaging | Strip |
| Product Status | Active |
| Frequency Range | 1000 ~ 1100MHz |
| Frequency - Center | 1050MHz |
| Voltage - Supply | 3V |
| Tuning Voltage (VDC) | - |
| 2nd Harmonic, Typ (dBc) | -20 |
| Icc Max | 18mA |
| Pushing (MHz/V) | 4 |
| Power (dBm) | 0 ±2 |
| Phase Noise Typ (dBc/Hz) | -102 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 0.300" L x 0.300" W (7.62mm x 7.62mm) |
| Height | 0.110" (2.79mm) |
The following parts include "SMV1050A-LF" in Silicon Labs SMV1050A-LF.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.