Taiwan Semiconductor Corporation SMDJ22CA
Part No.:
SMDJ22CA
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Shipping
SMDJ22CA Information
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
SMDJ
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
84.5A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)