Littelfuse Inc. SMCJ7.5CA-HRAT7
Part No.:
SMCJ7.5CA-HRAT7
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AB
Shipping
SMCJ7.5CA-HRAT7 Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMCJ-HRA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
116.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)