Littelfuse Inc. SMCJ64A-HR
Part No.:
SMCJ64A-HR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Shipping
SMCJ64A-HR Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMCJ-HR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)