Littelfuse Inc. SMCJ58A-HR
Part No.:
SMCJ58A-HR
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Shipping
SMCJ58A-HR Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.1A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)