Littelfuse Inc. SMCJ36A-HR
Part No.:
SMCJ36A-HR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Shipping
SMCJ36A-HR Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMCJ-HR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.9A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)