Littelfuse Inc. SMBJ78A-HRA
Part No.:
SMBJ78A-HRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA
Shipping
SMBJ78A-HRA Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMBJ-HRA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)