Littelfuse Inc. SMBJ75CA-HRA
Part No.:
SMBJ75CA-HRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AA
Shipping
SMBJ75CA-HRA Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMBJ-HRA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)