Littelfuse Inc. SMBJ64A-HRA
Part No.:
SMBJ64A-HRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA
Shipping
SMBJ64A-HRA Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMBJ-HRA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)