Littelfuse Inc. SMBJ43A-HRA
Part No.:
SMBJ43A-HRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AA
Shipping
SMBJ43A-HRA Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMBJ-HRA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)