Littelfuse Inc. SMBJ30A-HR
Part No.:
SMBJ30A-HR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Shipping
SMBJ30A-HR Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMBJ-HR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)