Littelfuse Inc. SMBJ26CA-HRA
Part No.:
SMBJ26CA-HRA
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
Shipping
SMBJ26CA-HRA Information
Series:
SMBJ-HRA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)