Littelfuse Inc. SMBJ24CA-HR
Part No.:
SMBJ24CA-HR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Shipping
SMBJ24CA-HR Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMBJ-HR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)