Littelfuse Inc. SMBJ24A-HRA
Part No.:
SMBJ24A-HRA
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Shipping
SMBJ24A-HRA Information
Series:
SMBJ-HRA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)