Littelfuse Inc. SMBJ20CA-HR
Part No.:
SMBJ20CA-HR
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Shipping
SMBJ20CA-HR Information
Series:
SMBJ-HR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)