Littelfuse Inc. SMBJ18A-HRA
Part No.:
SMBJ18A-HRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Shipping
SMBJ18A-HRA Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMBJ-HRA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)