Littelfuse Inc. SMBJ17A-HRA
Part No.:
SMBJ17A-HRA
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Shipping
SMBJ17A-HRA Information
Series:
SMBJ-HRA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)